Books I am planning to buy

1. Bethany mota: Make your mind up: Kender I hende youtuberen Bethany Mota? Hvis I følger med i youtube-verdenen, og ikke følger hende her, går I altså glip af noget. Jeg har fulgt hende lige siden hun startede. Og nu har hun altså udgivet en bog! Hun skriver om tips lige fra kærlighed, livet og alt indimellem. Til DIY’s, opskrifter og mode. Jeg skal så meget eje denne bog, meget snart. 2. Holding up the universe: Denne bog beskæftiger sig med store emner som mobning, depression og gruppepres. De to hovedpersoner har begge vanskelige historier: Libby’s mor døde uventet og er derefter bange for at dø selv. Jack holder på en masse hemmeligheder: han har en lidelse, hans far er i bedring for...

Vores indflytningsfest (se vores hjemmelavede is bar)

For én uge siden, holdte vi en indflytningsfest for vores nye lejlighed. Vi er nemlig lige flyttet ind for knap 5 måneder siden. I min familie er vi ikke rigtigt de typer, som holder fest. Men når vi endelig gør, elsker vi at gå lidt ekstra op i selve pynten (især jeg går meget op i det). Pinterest er altid stedet hvor jeg får de bedste idéer. Derfra fik jeg blandt andet denne idé, med at vi skulle lave en isbar, og vores tema til festen skulle være ‘Ice Cream’! Hvem kan ikke lide is? Er ret sikker på, at det er noget for alle. Både børn og voksne, ikke? LÆS OGSÅ: Min søsters konfirmation: pynt + popcorn bar I...

Get it girl playlist

Get it, girl!   Følg mig her: BlogLovin’ ⎪ Instagram ⎪ Facebook side⎪ Snapchat: @simonekronborg

Celebrities you need to follow on snapchat ASAP

Det skal ikke være nogen hemmelighed, at jeg er den største storforbruger af Snapchat. Jeg har tilføjet alt for mange kendisser, modeller, youtubere osv. Og tænkte det kunne være sjovt, at dele dem med Jer, hvis I også synes det er sjovt at følge med I de kendtes hverdag. Læs videre, hvis du er interesseret i at få nogle nye venner på snappen! Amra (@Amrezy) & Ashley Benson (@benzo33)Bella Thorne (@bellathornedab) & Caspar Lee (@casparlee1994)Chet Johnson (@chet_sket) & Chiara Ferragni (@chiaraferragni)Chloe Ferry (@chloe1ferry) & Chrissy Teigen (@chrissyteigen)Christen Dominique (@christensnaps) & Ciera Rogers (@cierarogers)Conor Maynard (@conorpmaynard) & Danielle Peazer (@dpeazer)Eva Longoria (@realevalongoria) & Gregg Sulkin (@gsulkin)Heart Defensor (@heart.defensor) & Holly Hagan (@hollyhagan1)Janel Parrish (@janelparrish) & John Mayer (@johnthekangaroo)Joe Jonas (@joseadam) &...

Summer playlist 2017

Jeg har lavet en virkelig sprød ’sommerplayliste’ for 2017, som jeg selv bruger rigtig meget her til sommer. Der er intet bedre, end at høre god musik på en god solskinsdag! Så jeg håber, at det gode vejr kommer meget snart, så I kan få gavn af denne liste, og hvis ikke, så hør den alligevel. I kender sikkert de fleste sange i forvejen, og måske ikke? Jeg elsker selv at opdage nye sange, så kommenter meget gerne med Jeres yndlingssang. Jeg undskylder meget, for min meget ringe blogging her på det seneste. Sidste uge havnede jeg desværre i en busulykke, hvor jeg slog mit hovede. Så lige siden har jeg haft den vildeste hovedpine, og har derfor ikke orket...
Older posts